Δευτέρα 11 Απριλίου 2016

ΑΠΣ ΦΛΥΑ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 1-3 (vintage)

Με νίκη συνέχισε το τμήμα γυναικών Vintage στην Α' Φάση του τουρνουά της ΕΣΠΕΔΑ,  απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα και γηπεδούχο ΑΠΣ ΦΛΥΑ  την Κυριακή 10/4 στο  Νέο Κλειστό Ρέντη. Η ομάδα μας παίζοντας  πολύ καλό βόλεϊ κατά διαστήματα νίκησε την ομάδα   ΑΠΣ ΦΛΥΑ με 1-3 σετ. Σε έναν αγώνα που η ομάδα μας πήρε τα 2 πρώτα σετ εύκολα μπαίνοντας δυναμικά και ήταν μπροστά στο 3ο σετ με 23-18 πάλι με σχετική ευκολία. Εκεί όμως κλείδωσε το μυαλό και με 8 λάθη επιπόλαια θα έλεγα, χάσαμε το σετ 26-24 από την αντίπαλη ομάδα, η οποία πήρε τα πάνω της και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί στο 4ο σετ τις επιπτώσεις από την πεσμένη μας ψυχολογία αλλά ευτυχώς λειτούργησε η ηρεμία και η ικανότητα των αθλητριών μας και τελείωσαν τον αγώνα.