Πέμπτη 21 Ιανουαρίου 2016

ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 3-1 (γυναικείο)

Η γυναικεία μας ομάδα για την 12η  αγωνιστική του  πρωταθλήματος  στο  Κλειστό Ηλιούπολης χθες 20/01/16 ηττήθηκε από την ομάδα της Ηλιούπολης με 3-1 σετ .Ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας με πολύ καλές φάσεις σε άμυνα και επίθεση. Η ομάδα μας για 3ο συνεχόμενο αγώνα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και αγωνίσθηκε σε αρκετά σημεία του αγώνα με θέληση για την νίκη. Στο τέλος του κάθε σετ όμως μέτρησε η εμπειρία που έδινε καλύτερες λύσεις στην επίθεση. Εξαίρεση το σετ που πήραμε που εκεί έδειξε η ομάδα μας αυτό που πραγματικά αξίζει κάτι που έκανε και στα σετ που χάσαμε άλλα δεν το έφτανε μέχρι το τέλος. Δυστυχώς κάναμε την καλύτερη μας εμφάνιση απέναντι για μας στην πιο πλήρη ομάδα του πρωταθλήματος, μια έμπειρη ομάδα με πολύ καλή άμυνα και όχι μόνο,αυτή είναι η άποψη μας γι' αυτό που είδαμε χθες. Αυτό μας γεμίζει με αυτοπεποίθηση και πιστεύουμε σε καλύτερες ημέρες και συγκομιδή πιο πολλών βαθμών στον δεύτερο γύρο. Αυτό βέβαια θα φανεί στο γήπεδο.
Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες για τον ωραίο αγώνα. Επίσης ευχαριστούμε την αντίπαλη ομάδα για τα πολύ καλά τους λόγια (τους ξαφνιάσαμε ευχάριστα), τα οποία εμείς θέλουμε να μετατρέψουμε σε βαθμούς στους επόμενους αγώνες.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Αντωνόπουλου και της κας Κυριοπούλου. Γραμματεία η κα. Μπενίση.