Δευτέρα 9 Μαρτίου 2015

ΜΙΑ ΝΙΚΗ - ΔΥΟ ΗΤΤΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

Ξεκινάμε με το παιχνίδι παγκορασίδων Α' που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στον Νέο Κλειστό Ρέντη με αντίπαλο την ομάδα του Αστέρα Νίκαιας.  Η ομάδα μας παίζοντας κατά διαστήματα καλό βόλεϊ νίκησε την αντίπαλη ομάδα με 3-0 σετ και πέτυχε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ : 3-0

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ. ΔΡΟΣΙΝΟΥ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ), ΒΑΚΑΛΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ,
ΧΥΣΟΛΛΜΑΡΙΑΝΝΑ,  ΛΥΧΝΑΡΑ ΛΥΔΙΑ, ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ,
 ΠΕΤΡΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΚΕΣΙΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΜΑΝΝΕ ΗΡΩ,
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΜΑΥΡΟΥΚΛΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

Συνεχίζουμε με το επόμενο στη σειρά παιχνίδι εντός έδρας της ερασιτεχνικής μας ομάδας γυναικών που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στις 17.00 στον Νέο Κλειστό Ρέντη με αντίπαλο την ομάδα των Διαιτητών για την 5η αγωνιστική. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ. Στα επόμενα τρία σετ δεν απέδωσε καλό βόλεϊ με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 2-3 σετ.

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ – ΣΥΔΠΕ: 2-3

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΟΣ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ), ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ, ΣΜΥΡΛΟΓΛΟΥ, ΛΥΤΙΝΑ, ΜΗΤΡΟΣΥΛΗ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ, ΞΕΝΑΚΗ, ΚΑΛΑΦΑΤΗ, ΚΑΣΑΙ

Τέλος η ομάδα μας Παγκορασίδες Β' στο παιχνίδι που έκλεισε τις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις της χθεσινής ημέρας στο κλειστό του Μίλωνα το απόγευμα έχασε από την αντίστοιχη ομάδα του Μίλωνα με 3-1σετ . Εν αντιθέσει με τους προηγούμενους αγώνες  η ομάδα μας έπαιξε καλά κατά διαστήματα.  Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύ καλή φιλοξενία.

ΑΟΝΣ ΜΟΛΩΝ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ : 3-1