Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

Α.Ε. Ρέντη - Α.Σ. Πέρα (κορασίδες): 3 - 0

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι κορασίδες μας. Κέρδισαν την αντίστοιχη ομάδα του Α.Σ. Πέρα με σκορ 3-0. Στα δύο πρώτα σετ η ομάδα μας μπήκε δυνατά, κάνοντας ελάχιστα λάθη, κερδίζοντας τα με σκορ 25-15 και 25-11. Στο τελευταίο σετ αδικαιολόγητα λάθη, πιθανόν από υπερβολική σιγουριά ή χαλάρωση λόγω της διαφοράς του 2ου σετ, διαμόρφωσαν το σκορ 3-9, 9-12, 15-17, 19-23, 20-24. Από το σημείο αυτό και μετά οι αθλήτριες μας ήταν αλάνθαστες τόσο στην άμυνα όσο  και στην επίθεση με αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί σε 26-24 και τελικό σκορ 3-0.
Συγχαρητήρια στις αθλήτριες μας για την εμφάνισή τους.

Με ελάχιστα λάθη η διαιτησία των κκ Καραδημητρίου και Σαράφογλου.

Α.Ε. Ρέντη: Δροσινού Π. (προπονήτρια), Σταυροπούλου Α., Βαρβαρέλη Ν., Λυχναρά Λ., Κρεμμύδα Μ., Ζίλο Α., Δενάρδου Χ. Πετράκη Ι., Κράνη Ε., Μαννέ Α., Καραμαλέγκου Σ., Γλυκοφρίδη Θ., Κάραλη Χ.

Α.Σ. Πέρα: Μαρκέντσκωφ (Προπονήτρια), Νταφούλη Ν., Ξηρού Σ., Μητρομελέτη Ε., Πέππα Χ., Κλειδή Κ., Ζόγμπη Λ., Πελέκη Μ., Μπολοβίνου Κ., Αγάλου Δ.